Категорії

Хрещення Русі - духовна основа нашої культури

         28 липня православна церква вшановує рівноапостольного князя Володимира. Це день пам'яті видатного державного і політичного діяча України Володимира Святославовича, який зумів об'єднати землі Київської Русі в єдину могутню державу. У 988 році на землях Київської Русі князь Володимир запровадив християнство як державну релігію.

Хрещення Київської Русі стало видатною подією не тільки в історії Церкви, але й в історії нашого народу. Воно мало важливі наслідки для нашої країни. Хрещення Київської Русі завершило початий у першому столітті та зміцнений працями слов'янських просвітителів Кирила і Мефодія багатовіковий процес становлення християнства в нашій давній державі. Для Руської Православної Церкви Хрещення Русі було початком її офіційного існування.

Отже, прийняття християнства на Русі – акт надзвичайно великої ваги, найголовніше досягнення Володимира Великого.

Важко переоцінити важливість та наслідки тих подій для розвитку Української держави. Саме з хрещенням Русі на наших землях починає утверджуватися істинна духовність, виникає державність, яка була однією з найбільш потужних, великих і розвинених цивілізаційних складових Європи у Х столітті.   

    До цієї визначної події, 1030-тої річниці ХРЕЩЕННЯ КИЇВСЬКОЇ РУСІ, у Середино-Будській районній дитячій  бібліотеці була оформлена книжкова виставка «Хрещення Русі - духовна основа нашої культури», яка висвітлює життя та діяльність великого реформатора та хрестителя Русі. Також бібліотекарі  запропонували  своїм юним читачам та користувачам бібліотеки перегляд літератури «Володимир Великий в історичній пам`яті» та мультіплікаційний фільм «Князь Володимир».

 Сьогодні це свято об’єднує нас навколо справжньої духовної радості та національної ідеї. Воно є важливим етапом очищення суспільства й поваги до вічних цінностей нашої історії. Це свято, яке духовно об´єднало українців, живить нашу віру у мир та добро на землі.